چراغ رشد گیاه

لامپ رشد گیاه صورتی یا طبیعی کدام مفید تر است؟

چراغ رشد گیاه به دوسته نسل قدیم با رنگ نور صورتی سیر و نسل جدید با رنگ نور طبیعی در بازار موجود است و این سوال برای اکثر مصرف‌کنندگان پیش می‌آید که کدام یک برای رشد گیاهان موثرتر است؟

خوب قبل از پاسخ به این سوال لازم به نظر میرسد که در مورد خود لامپ رشد گیاه صحبت بشه که چه تفاوتی با بقیه چراغ‌های موجود در بازار دارد خوشبختانه ما این موضوع را در یک مقاله جداگانه به نام لامپ رشد گیاه چیست؟ توضیح داده‌ایم و شما میتوانید از این لینک مستقیما مطالعه بفرمایید.

حالا نوبت این است که بپردازیم به پاسخ سوال این مقاله که در مورد تفاوت میان چراغ رشد گیاه با رنگ صورتی و چراغ رشد گیاه با رنگ نور طبیعی است، اما قبل از هرچیز باید به یک نکته مهم اشاره کنیم که قابلیت اصلی لامپ رشد گیاه تاثیر بر فتوسنتز گیاه است که این قابلیت فقط با تست طیف‌سنجی نور قابل تشخیص است ما در این مقاله فرض را بر اصلی بودن و دارا بودن طیف کامل هر دو نوع صورتی و طبیعی قرار داده و بر این اساس به بررسی تفاوت دو مدل میپردازیم.

در واقع با بررسی این تفاوت‌ها مشخص میشود که تکنولوژی روز دنیا در صنعت الکترولایت چه مزیت هایی را در محصولات نسل جدید چراغ رشد گیاه اضافه نموده تا مصرف‌کنندگان صنعتی و خانگی از آن بهره‌مند شوند.

4 تفاوت عمده بین نور نسل جدید (طبیعی) و قدیم (صورتی)

1- تاثیر گذاری بر گیاه

.همانطور که قبلا ذکر شد در صورت اصالت و تست طیف‌سنجی ، میزان تاثیر گذاری بر رشد گیاهان در هر دو نوع چراغ‌های رشد گیاه یکسان بوده و تفاوتی ندارند

2-زیبایی در دید گیاه

حتما موافق هستید که زیبایی گیاه به رنگ طبیعی آن حالا چه سبز و یا هرگونه خاص رنگی که دارد است ؛ متاسفانه نارضایتی اکثر مصرف‌کنندگان از نسل قدیم لامپ رشد گیاه با رنگ صورتی همین تغییر رنگ ظاهری گیاه زیر این نور به رنگ صورتی یا بنفش سیر بود که این موضوع در نسل جدید اصلاح شده است و نسبت به نسل قدیم برتری یافته است.

3-تشخیص آفات و بیماری گیاه

قطعا تشخیص آفات و بیماری و آسیب‌ها در گیاهان زیر نور طبیعی و حالت معمولی آنها راحت‌تر و سریع‌تر صورت می‌پذیرد که این امر زیر نور صورتی تا حدودی سخت و غیر ممکن خواهد بود.

4-تاثیر بر دید انسان

یکی از معایب نور رشد گیاه نسل قدیم با رنگ صورتی ایجاد خیرگی و تاثیر رنگ مور در چشم انسان بخصوص افرادی که از گیاهان زیر این نور‌ها نگهداری می‌کنند است ؛ خوشبختانه این عیب نیز در چراغ رشد گیاه نسل جدید با رنگ نور نچرال یا طبیعی رفع شده است.

نتیجه گیری

با توجه به 4 مورد بالا و برتری نسل جدید چراغ رشد گیاه نسبت به نسل قدیم میتوان به صراحت بیان داشت که باز هم تکنولوژی یک دستاورد جدید با رفع ایرادات قبل و بهبود شرایط استفاده برای مصرف‌‎کنندگان ایجاد کرده تا بتوانند از محصول نهایی که همان لامپ رشد گیاه است در راستای بهبود رشد گیاهان خود در هر محلی از مکان زندگی خود بره ببرند.

برند نورسل لایت با بیش از 7 سال سابقه در حوزه صنایع روشنایی بخصوص چراغ رشد گیاه ، نسل جدید این چراغ ها را با بالاترین کیفیت بهمراه تست اصالت به شما عزیزان ارائه می‌کند ، برای مشاهده این محصولات می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید.

فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *