قطعات

فرق محصولات لنزدار و بدون لنز | معرفی ۶ نوع لنز و هولدر

اگر میخواهید اطلاعات کامل از لنز و هولدر کسب کنید توصیه میکنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در این مقاله شما را با انواع آن آشنا خواهیم کرد. در انتهای مقاله به یکی از سوالات مهم در حوزه محصولات روشنایی رشد گیاه پاسخ خواهیم داد.

لنز و هولدر چیست و کاربرد آن در کجاست؟

لنز یک قطعه پلاستیکی که سایز های مختلفی دارد. کاربرد آن این است که پرتاب نور را بیشتر می کند؛ و به افزایش نور ال ای دی هم کمک می کند. لنزها درجه های خاصی دارند که درجه های آن از ۵ درجه تا ۱۷۰ درجه می باشد. لنزها انواع گوناگونی دارند، که در ادامه به آن میپردازیم.

لنز ال ی دی بر روی پاور ال ای دی قرار میگیرد؛ تا که پرتاب نور قابل توجهی از ال ای دی دریافت کنیم. لنزها وهولدرها تنوع بسیاری دارند. از قالب درجه هایی که از ۵ تا ۳۰ به صورتت عدد ۵ بالا میرود مرحله بعدی ۴۵ درجه و ۶۰ درجه است. در آخر ۹۰ و ۱۲۰ درجه است. هرکدام از این درجات پرتاب نور متفاوتی دارد؛ به عنوان مثال: ۵ درجه پرتاب نور کمتری دارد. هرچقد که درجه بالا برود پرتاب نور هم بالا میرود. ساز های ۲۲، ۴۴ و ۶۶ میل وجود دارند. حال سوالی که ذهن شماست اینگونه است: آیا لنزها و هولدرها بر روی اس ام دی ها هم نصب می شوند؟

بله! درست مانند ال ای دی به روی اس ام دی ها هم نصب می شود.

مواد استفاده شده در ساخت لنزها و هولدرها از جنس شیشه و بیشتر پلاستیک تولید شده است؛ که در دو رنگ مشکی و سفید است.

انواع لنز ها:

  1. لنزها و هولدر: این نوع لنز از دو قسمت تشکیل شده است؛ که یک لنز شیشه ای و یک هلدر بر روی ال ای دی ۱ وات نصب می شود. و این نوع لنز بهترین لنز موجود در بازار است؛ که شرکت نورسل نیز در محصولات خود از این نوع لنز استفاده می کند.
  2. لنز یکپارچه: این نوع لنز یکپارچه است؛ و از یک قسمت تشکیل شده است. در واقع لنز و هلدر باهم هستند و به همین دلیل به صورت شیشه ای یافت می شوند.
  3. لنز پاور ال ای دی: این نوع لنزها از طراحی بسیار دقیق شبکه های کوچک و زاویه های بسیار دقیقی طراحی شده است. البته باید ذکر کنم که این نوع لنزها کمی گران هستند؛ ولی کارایی ۲ برابر نسبت به لنزهای معمولی دارند، که میتوان تهیه کرد. به این دلیل رفلکت نور را انجام می دهد؛ هم به عنوان لنز استفاده می شود.
  4. لنز انگشتی: این نوع لنزها کوچک می باشد؛ که همانند لنز یکپارچه است. این نوع لنزها در پی سی بی ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ و در وال واشر ها نیز استفاده می شود.

فرق محصولات لنزدار و بدون لنز

خیلی از مشتریان سوالی  مطرح می کنند؛ که فرق محصولات لنزدار و بدون لنز چیست؟

برای پاسخ به این سوال باید از مزیت های لنز ها یاد کرد

  1. تمرکز نور بر سطح مشخص
  2. شدت نور بیشتر
  3. میزان پوشش سطحی  بیشتر

پس درواقع لنز ها بر اساس میزان درجه خودشان میتوانند به ما این امکان را بدهند که  منبع نوری را با فاصله بیشتر از گیاهان و هر سطح دیگری نصب کنیم. و نور را به سمت گیاه و سطح مورد نظر هدایت کنیم و همچنین با افزایش شدت نور سطح پوشش را افزایش دهیم.

برای محصولات  رشد گیاه  بدون لنز، فاصله نصب ۳۰ الی ۷۰ سانت را توصیه می کنیم؛ اما برای محصولات لنزدار، فاصله نصب ۱۰۰ الی ۱۵۰ سانت را توصیه می کنیم. البته باز این فواصل به میزان نیاز نوری گیاهان شما بستگی دارد.

حتما برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

برای دیدن محصولات لنزدار رشد گیاه  به آدرس زیر مراجعه کنید.

https://norcell.ir/shop/

ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *